03.02.2023

Zimowisko dla grup parafialnych w Krynicy-Zdroju

W tym roku po raz pierwszy w naszej parafii było organizowane zimowisko. Jest to forma aktywnego wypoczynku, gdzie dzieci i młodzież jeżdżą na nartach, biorą udział w kuligu, ale też przeżywają ten czas z Bogiem przez Eucharystię codzienną i modlitwę.


Grupy LSO, DSM i Młodzież wyruszyły 3 lutego na zimowisko do Krynicy-Zdroju. Cały pobyt był bardzo blisko stoku, bo w Katolickim Schronisku Młodzieżowym im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

Główne atrakcje wyjazdu to oczywiście narty, kulig, ognisko zorganizowane w Muszynie-Folwarku oraz wiele zabaw, do których dzieci nie trzeba zachęcać, a ich kreatywność potrafi zdumiewać.

W całym wyjeździe było prawie 30 osób, razem z ks. Proboszczem Pawłem, s. Ewą i innymi starszymi, którzy dzielili się wiedzą i umiejętnościami przyuczając tych, którzy jeszcze z nartami nie mają wiele wspólnego.

Bardzo zachęcamy do takiej formy wypoczynku w przyszłym roku, ale warunkiem jest oczywiście aktywne uczestnictwo w życiu parafii. Dlatego zapraszamy wszystkich do dołączenia w szeregi DSM, LSO lub Grupy Młodzieżowej!