Ministranci

„Wasza służba jest czymś szczególnym, co pozwala wam doświadczyć z bliska obecności i skutecznego działania Chrystusa w liturgii, w szczególności w Eucharystii”
Ojciec Święty Jan Paweł II

Spotkania:

Kiedy? Każdy piątek o 17.00.

W I piątek spotkań nie ma, zamiast tego są w I sobotę o 10:00 w kościele.

Gdzie? W Domu Katechetycznym na ostatnim piętrze (wejście od ul. ks. Marszałka).

Aspiranci i ministranci

Tradycyjne zbiórki, na których chłopcy uczą się podstawowych zasad obowiązujących w czasie Liturgii oraz jak służyć przy Ołtarzu odbywają się w każdy piątek o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym. Czas przygotowania do bycia ministrantem trwa od września do maja i kończy się uroczystym przyjęciem do grupy ministrantów.

Opiekunem grupy aspirantów i ministrantów jest ks. Kacper Kania.

„Ministrare” (z łac.) znaczy „służyć”. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.

Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!

Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” nie znaczy tak jak w kinie albo przed telewizorem tylko słuchać czy oglądać. „Uczestniczyć w liturgii” to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

/E. Stencel , „Przy ołtarzu Pana”/